10 naj scén z Twilight ságy

31. srpna 2009 v 8:31 | StandyB |  Odporúčam
Na stránke (link) som objavila článok 10 najlepších scen z Twilight ságy. Nedalo mi to sa tiež nepodeliť o moje naj scény. Ku každej je priradený úryvok ... Upozorňujem, že je to najdlhší článok aký som tu kedy mala. Ak sa vám bude vôbec chcieť čítať. xD Nezabudnime ešte pripomenúť, že pre tých čo neprečítali celú twilight ságu obsahuje SPOILER!!! :D


10. New Moon - Pád z útesu
"Prosím. Kvůli mně."
Ale ty se mnou nechceš zůstat.
"Prosím." Byl to jenom šepot ve větru a dešti, které mi rozcuchaly vlasy a promočily oblečení - byla jsem tak mokrá, jako kdybych už dneska skákala podruhé.
Přesunula jsem váhu na bříška pod palci u nohou.
"Ne, Bello!" Teď byl rozzlobený, a ten hněv byl tak roztomilý.
Usmála jsem se, zvedla jsem paže nad hlavu, jako kdybych chtěla skočit, a nastavila jsem obličej dešti. Ale zvyk z plavání ve veřejném bazénu - hlavu předklonit, nohy připravit - byl příliš zakořeněný. Naklonila jsem se dopředu, nakrčila jsem se, abych měla větší pružnost…
A vrhla jsem se z útesu.
twilight
9. Eclipse - Bella a René na pláži
"To, jak se na tebe dívá - je to tak... ochráncovsky. Jako kdyby se chtěl vrhnout do dráhy kulce aby tě zachránil nebo co."
Zasmála jsem se, i když jsem se stále na ní nemohla podívat. "To je špatné?"
"Ne." Zamračila se, jak hledala slova. "Je to jen jiné. Velice mu na tebe záleží... a moc si dává pozor. Cítím, že celkem vašemu vztahu nerozumím. Jako kdyby tam bylo tajemství, o kterém nevím..."
"Myslím, že si něco namlouváš, mami," řekla jsem rychle, snažíc se udržet svůj hlas lehký. V bříše se mi něco chvělo. Zapomněla jsem, jak moc má matka vidí. Něco na jejím jednoduchém způsobu nazírání na svět se dostávalo přes všechny překážky a šlo přímo k jádru věcí. To předtím nikdy nebyl problém. Až doteď nebylo žádné tajemství, které jsem jí nemohla říct.
"Není to jenom on." Sevřela obranně rty. "Chtěla bych, aby ses viděla, jak se kolem něj pohybuješ."
"Co tím myslíš?"
"To, jak se hýbeš - točíš se kolem něj bez rozmyšlení. Když se pohne, třeba o kousek, přizpůsobíš se tomu ve stejném okamžiku. Jako magnety... nebo gravitace. Si jako... satelit, nebo co. Nikdy jsem nic takového neviděla."
:)
8. New Moon - Edward vzchádza na slnko
"Nemůžu uvěřit, že to bylo tak rychlé. Vůbec nic jsem necítil - jsou opravdu dobří," divil se, znovu zavřel oči a přitiskl mi rty do vlasů. Jeho hlas byl jako med a samet. "Smrt z tebe vysála med dechu, ale nepřemohla tě. Na tvoji krásu nemá," zamumlal a já jsem poznala verš, který pronesl Romeo v hrobce. Hodiny odbíjely svůj poslední úder. "Voníš přesně tak jako vždycky," pokračoval. "Takže tohle možná je peklo. Mně je to jedno. Já to přijímám."
"Nejsem mrtvá," přerušila jsem ho. "A ty taky ne! Prosím tě, Edwarde, musíme se pohnout. Nemůžou být daleko!"
Prala jsem se s jeho pažemi a on zmateně stáhl obočí.
"Jak prosím?" zeptal se zdvořile.
"Nejsme mrtví, ještě ne! Ale musíme se odtud dostat, než Volturiovi -"
Při mých slovech mu v očích problesklo pochopení.
:D
7. Twilight - Lúka
Edward se zhluboka nadechl a pak vystoupil do jasné záře poledního slunce.
Ve slunečním světle byl šokující. Nemohla jsem si na to zvyknout, ačkoliv jsem na něj zírala celé odpoledne. Jeho kůže, bílá navzdory lehkému ruměnci ze včerejšího loveckého výletu, doslova jiskřila, jako kdyby měl tělo posázené tisíci drobných diamantů. Ležel bez pohnutí na trávě, pod rozepnutou košilí byla vidět jeho nádherně modelovaná, zářící hruď, jiskřivé paže měl holé. Jeho lesklá, bledá levandulová víčka byla zavřená, ačkoliv samozřejmě nespal. Dokonalá socha, vytesaná do nějakého neznámého kamene, hladkého jako mramor, třpytivého jako křišťál.
:)
6. Eclipse - Darček z druhej ruky
"Obnošená věc," připomněl mi přísně. Odtáhl mé levé zápěstí od mé nohy, a dotkl se na chvíli stříbrného náramku. Pak mi ruku vrátil.
Opatrně jsem to prozkoumala. Na opačné straně řetízku od vlka teď visel briliantový krystal ve tvaru srdce. Byl vybroušen do milion faset, takže se třpytil i v tlumeném světle lampy. Nadechla jsem se pomalu, lapajíc po dychu.
"Patřil mé matce." Pokrčil omluvně rameny. "Zdědil jsem dost takových cetek. Nějaké jsem dal Esme a Alice. Takže, jasně, není to vůbec žádná velká věc."
Při jeho ubezpečování jsem se kajícně usmála.
"Ale myslel jsem, že to bude dobrá zastoupení," pokračoval. "Je to tvrdé a chladné." Zasmál se. "A ve slunečním světle vrhá duhy."
"Zapoměls na tu nejdůležitější podobnost," zamumlala jsem. "Je to krásné."
"Mé srdce je stejně tak tiché," dumal. "A taky je tvé."
Stočila jsem zápěstí, aby se srdce zaligotalo. "Díky. Za obojí."
:)
5. Breaking dawn - Bella to zistila . . .
Koumala jsem nad tím a dívala se na to, jak zírá na moji dceru. Na jeho láskyplný pohled… jako když slepec uvidí poprvé v životě slunce.
"Ne!" zalapala jsem po dechu.
Jasperovy zuby se společně s Edwardovými přiblížily k mé hrudi jako škrtící lano. Jacob mi ve stejné sekundě vytrhl Renesmee z rukou, nepokoušela jsem se mu ani vzdorovat. Protože jsem cítila jak to přichází- to na co všichni tak čekali.
"Rose," řekl jsem skrze zaťaté zuby, velmi pomalu a jistě. "Vezmi si Renesmee."
Rosalie napřáhla ruce a Jacob jí ihned předal mou dceru. Oba dva ode mě mírně ustoupili.
"Edwarde, nechci tě zranit, takže jdi raději ode mě."
Zaváhal.
"Jdi před Renesmee," navrhla jsem.
Zvažoval to a pak mě nechal jít.
Opřela jsem se do přikrčení a udělala dva pomalé kroky k místu, kde stál Jacob.
"Že ne," zavrčela jsem na něj.
Stáhl se, ruce nahoru, ve snaze mi domluvit. "Víš, že to nemůžu nijak ovlivnit."
"Ty hloupej blbče! Jak jsi mohl! Moje dítě!"
:)
4. Eclipse -Spomienky
"Alice mi řekla o tom, co viděla u Carlislea a jeho rodiny. Těžko jsem mohl uvěřit tomu, že je taková existence možná. Ale Alice způsobila, že jsem byl optimistický. A tak jsme je šli najít."
"Taky je vystrašit," řekl Edward, překulíc oči na Jaspera předtím, než se otočil ke mě, aby mi to vysvětlil. "Emmett a já jsme byli pryč lovit. Jasper se objeví, pokryt bojovými jizvami, tahajíc tuhle malou nestvůru" - dloubnul hravě do Alice - "kdo je pozdraví všechny jménem, ví o nich všechno, a chce vědět do kterého pokoje se může nastěhovat."
Alice a Jasper se harmonicky zasmáli, soprán a bas.
"Když jsem přišel domů, všechny mé věci byli v garáži," pokračoval Edward.
Alice pokrčila rameny. "Tvůj pokoj měl nejlepší výhled."
Teď se smáli všichni společně.
XD
3. Twilight -Bella a Edward před triedou
"Ovšem umím číst její - bude na tebe čekat a jak přijdeš do třídy, hned se na tebe vrhne."
Zasténala jsem, jak jsem si stahovala jeho sako a podávala mu ho. Pak jsem si navlékla svou bundu. Přehodil si sako přes ruku.
"Tak co jí řekneš?"
"Malou nápovědu?" zaprosila jsem. "Co chce vědět?"
Zavrtěl hlavou, uličnicky se zašklebil. "To není fér."
"Ne, nepodělit se o to, co víš - to není fér."
Na chvilku zvolnil, jak jsme šli. Zastavili jsme se přede dveřmi učebny, kde jsem měla první hodinu.
"Chce vědět, jestli spolu tajně randíme. A chce vědět, co ke mně cítíš," řekl nakonec.
"Týjo. Co bych měla říct?" snažila jsem se udržet svůj výraz velmi nevinný. Lidé cestou do třídy chodili kolem nás, pravděpodobně zírali, ale já jsem je skoro nevnímala.
"Hmmm." Zastavil se, aby chytil uvolněnou kadeř vlasů, které se mi uvolnily z gumičky na krku, a zavinul ji zpátky na místo. Srdce se mi hyperaktivně rozbušilo. "Předpokládám, že na to první bys jí mohla říct ano… jestli ti to nevadí - je to snadnější než jakékoli další vysvětlování."
"Mně to nevadí," hlesla jsem slabě.
"A pokud jde o její druhou otázku… no, sám si na ni rád poslechnu odpověď." Jeden koutek úst povytáhl do mého oblíbeného nevyrovnaného úsměvu.
:)
2. Minding the sun - Záchrana
Nie ona! slová mi hučali v hlave, akoby patrili niekomu inému.
Stále uväznený v Aliciných myšlienkach, videl som to videnie náhle sa meniť, ale nemal som čas sledovať, aký by bol výsledok.
Vymrštil som sa cez parkovisko, hodiac sa medzi šmýkajúcu sa dodávku a zamrazené dievča. Pohyboval som sa tak rýchlo, že všetko bolo pruhovo rozmazané okrem objektu môjho sústredenia. Nevidela ma - žiadne ľudské oči nemohli zachytiť môj let - stále zízajúc na mohutný tvar, ktorý sa jej chystal rozdrviť telo o železnú konštrukciu jej náklaďáku.
:D
1. Breaking dawn - Pôrod
Poslal jsem další vzduch dolů Belliným krkem. "Na co sakra čekáš?" dostal jsem ze sebe bez zadýchaně, znovu stlačující její srdce. Jedna. Dva. Tři. Čtyři.
"Vezmi dítě," řekl Edward naléhavě.
"Vyhoď to z okna." Jedna. Dva. Tři. Čtyři.
"Dej ji mě," ozval se ode dveří skleslý hlas.
V tu stejnou chvíli jsme s Edwardem zavrčeli.
Jedna. Dva. Tři. Čtyři.
"Mám to pod kontrolou," slíbila Rosalie. "Dej mi to dítě, Edwarde. Postarám se o ni, dokud Bella…"
Zatímco docházelo k předání, znovu jsem do Belly vydechl. Třepetavé bum-bum-bum se s rostoucí vzdáleností vytrácelo.
"Uhni s rukama, Jacobe."
Vzhlédl jsem od Belliných bílých očí, stále pro ni stlačující její srdce. Edward třímal v ruce injekční stříkačku - celou stříbrnou, jakoby byla zhotovena z ocele.
"Co je to?"
Jeho kamenná ruka odstrčila ty moje z cesty. Ozvalo se slabé křupnutí, jak mi svým pohybem zlomil malíček. Ve stejném okamžiku jí vrazil jehlu přímo do srdce.
"Můj jed," odpověděl, zatímco do ní vyprazdňoval stříkačku.............................................
....................................................
Ona už tady totiž nebyla. Takže tohle tělo už pro mě nemělo žádné kouzlo. Nesmyslná potřeba být v její blízkosti se vytratila.
Nebo možná přesunula by byl vhodnější výraz. Jako bych teď cítil přitažlivost úplně z opačného směru. Dolů po schodech, ven ze dveří. Touhu dostat se odsud a už nikdy se nevrátit.
"Pak tedy jdi," vybuchl Edward a znovu mi odstrčil ruce, tentokrát zabírajíc moje místo. Vypadalo to na tři zlomené prsty.
Strnule jsem si je narovnal, nevšímajíc si pulzující bolesti.
Stlačoval její mrtvé srdce rychleji než já.
"Není mrtvá," zavrčel. "Bude v pořádku."
Nebyl jsem si jistý, že ještě mluvil ke mně.


Naj naj kniha: Twilight + Jacobova kniha v Breaking Dawn

Tým pádom sa chcem rozlúčiť s Twilight ságou. Bolo to pre mňa krásny začínajúci 3 ročník na výške. Táto sága mi pomohla zabudnúť na stresy a tiež víkendy stravené osamote na intráku. Ešte raz ďakujem :).
 


Komentáře

1 Polly | Web | 31. srpna 2009 v 12:04 | Reagovat

XD .. .neviem si vybrat, vsetky sceny sa mi pacili..len ten porod, och, to by som ako jednotku rozhodne nedala xD asi by som to tam vobec nedala xD

2 yana | Web | 31. srpna 2009 v 12:29 | Reagovat

och, no toto, zaujimavy clanok.... ale ja keby som mala vybrat... absolutne netusim... fakt... neviem, ktore sceny mam najradsej ale viem vymenovat asi 50 sokujucich a takych, vdaka ktorym som mala nejaku z tych knih hodit z okna :)) ach, ta nostalgia xD

3 Loooki | Web | 31. srpna 2009 v 16:04 | Reagovat

Nr. 1 scéna u mňa je keď Jacob (ktorého nemusím) sa otiskne do Renesme. Keď som to čítal a počúval som pri tom jednu perfektnu skladbu vedel som si predstavit ako by to mohlo vo filme vyzerat. UUUUUU :)

4 StandyB | 31. srpna 2009 v 20:31 | Reagovat

Polly preco nie porod?...mna to najviac chytilo za srdce..ta hroza...konecne sa to zacinalo podobat na horor :D....vsak to je taky romanticky horor

yana nostalgia :D....a pri akej napr si mala chut to vyhodit...ked sa edo spraval vzdy trpitelsky?? :D

loooki tak to som chcella dat tiez...ale mno u mna by to bolo hned na 11 mieste :D inac si to viem zivo predstavit

5 Polly | Web | 31. srpna 2009 v 21:07 | Reagovat

[4]: no ja neviem...Bellu tam tak zmrzacili, az som o nej stratila isty zazity obraz xD

6 StandyB | 31. srpna 2009 v 21:17 | Reagovat

mne to konecne pripadalo desive :D ako to malo byt :D:D

7 yana | Web | 31. srpna 2009 v 21:40 | Reagovat

[4]: JJ, SAK NAPR. KED SI BELLA UVEDOMILA V eCLIPSE, ZE MIILUJE AJ jACOBA A eDO (sry caps lock, nechce sa mi odznova xD ) sa spraval ako sa spraval!! a samozrejme vsetko s renesmee... alebo ta scena svadobnej noci, ktora tam vobec nebola!! xD

8 StandyB | 31. srpna 2009 v 21:46 | Reagovat

yana presne som si myslela ze na toto budes narazat :D

9 Polly | Web | 31. srpna 2009 v 21:52 | Reagovat

ako sorry, ale Eda zahryznuteho do Bellinho brucha kludne popise, aj cely masaker, podrobne, kludne...ale sex nic, hej? XD

10 StandyB | 31. srpna 2009 v 21:53 | Reagovat

ale sak opisala sex tak trochu ked bola bella uz upirom no nie? xD

11 Polly | Web | 31. srpna 2009 v 21:54 | Reagovat

XDDD??? no ...neviem... ja si pamatam len perie...

12 StandyB | 31. srpna 2009 v 21:57 | Reagovat

no hej opisala nejaka 24 kapitola asi :D opisala tam nieco take ale nie az tak podrobne...no svinstvo xD

13 Bublinka | Web | 31. srpna 2009 v 23:02 | Reagovat

tam bol nejaký sex??? asi som niečo prehliadla xDDDD

14 yana | Web | 2. září 2009 v 12:09 | Reagovat

lol, bublin koment presne vystihuje co si myslim prave :DD to som musela nejako prehliadnut.. hm hm hm... ale kvoli tomu to cele zas citat nebudem xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vyhlásenie: Každý článok na tomto blogu je mnou tvorený, upravovaný a nie kopírovaný! Ku každému článku uvádzam zdroj. Nikto nemá právo ma osočovať a obviňovať z plagiátorstva.